Till senaste kommentaren
Kommentaren du söker har flyttats till en ny diskussion, eller är borttagen.

Får jordnöt i märkningen ingå i "nötter"?

Jag undrar om det måste stå jordnötter i innehållsförteckningen, eller kan producenten lägga jordnötter i samlingsnamnet; "kan innehålla spår av nötter"?

Kommentarer

Inlägget är stängt för ytterligare kommentarer.